Výsledky MČR 2017 Račice

27.07.2017 19:34

Rychlostní kanoisté TJ Sokol Hradec Králové vezou 24 medailí z Mistrovství České republiky !

Ve dnech 21.7. – 23.7.2016 se konalo Mistrovství republiky v rychlostní kanoistice v  Národním olympijském centru vodních sportů v Račicích.
Když při loňském MČR závodníci hradeckého oddílu rychlostní kanoistiky posbírali 15 cenných kovů, domnívali se příznivci oddílu, že již nejde dosáhnout více. Opak se však stal pravdou, neboť rychlostní kanoisté Hradeckého Sokola letos posbírali celkem 24 medailí.
Pro mladé závodníky je Mistrovství republiky vrcholem sezony. Mohou poměřit své síly v regulérních podmínkách na světově uznávané trati v Račicích se závodníky ze všech koutů naší republiky.

Naši rychlostní kanoisté v této zkoušce obstáli na opět na výbornou.

Dorostenka Alena Krausová získala titul Mistra České republiky pro rok 2017 na C 200 m a C2 500 m vybojovala v juniorské kategorii, bronz v kategorii C2 ženy 500 m. Robert Rödl na kajaku vybojoval v disciplínách K1 200 m, K1 500 m a K2 1000 m celkem 3 zlaté medaile a stal trojnásovným mistrem republiky!  Artur Kot spolu se svým bratrem Bartolomějem se přesvědčivě stali Mistry České republiky 2017 na C2 1000 m. Bartoloměj Kot pak potvrdil svoji připravenost a stal se individuálním mistrem republiky na C1 200 m. Artur Kot pak získal dvě stříbrné medaile a to na tratích C1 200 m a C1 500 m. Filip Truhlář zúročil svoji tréninkovou píli a stal se dvojnásobným mistrem republiky na K4 500 m a K2 1000 m, získal rovněž dvě stříbrné medaile na K1 200 m a K2 500 m. Mezi veterány nezklamal a potvrdil svoji připravenost Michal Merhaut na trati K1 200 m, který získal na K2 500 m stříbrnou medaili. Výborně si vedl i Robert Budínský, který spolu s Michalem Merhautel získal stříbrnou medaili.

Kanoistka Alena Krausová svým výkonem velmi přesvědčila a vybojovala si nominaci na Olympijské naděje, kde pojede singlové i deblové disciplíny.

Juniorka Kateřina Mílová získala 2 stříbrné medaile a jednu bronzovou medaili. Je na místě připomenout, že Kateřina Mílová se svým výsledkem na ME maratonu v Portugalsku, kvalifikovala na MS v maratonu. Kajakář Filip Žaba bronzovou medaili na K2 a zároveň v singlových disciplínách se stal účastníkem finále A. Kajakář Jáchym Liebich si poprvé vychutnal pocit účasti ve finále A v kategorii K2 žáci. Kanoista Filip Michajlík ve svém životním závodě na C2 1000 m vybojoval stříbro a bronz na C1 200 m.

Velký dík patří i všem trenérů oddílu, kteří se ve svém volnu věnují právě sportovnímu rozvoji dětí a mládeže v Hradci Králové.

Je na místě připomenout, že se po 59 letech v České republice, ve stejném Národním olympijském centru vodních sportů v Račicích, ve kterém bojovali naši závodníci, koná ve dnech 23. - 27.8.2017 Mistrovství světa v rychlostní kanoistice.