Filip Truhlář a Alena Krausová startovali na regatě Olympijských nadějí v Szegedu

22.09.2020 21:48

Jediného mezinárodního závodu pro mládežnické kategorie a juniory v této sezoně, regaty Olympijských nadějí v Maďarském Szegedu, se zúčastnili dva naši závodníci - kajakář Filip Truhlář a kanoistka Alena Krausová.

Závody na špičkovém závodišti nejvyšší světové úrovně se vydařily, počasí bylo příjemné a atmosféra skvěůá. Český tým obsadil v medailovém pořadí zemí třetí místo za domácími Maďary a druhými Ukrajinci. Vzhledem k zisku 5 zlatých, 14 stříbrných a 12 bronzových medailí a také mnoha dalších dobrých umístění si však Češi odvezli stříbrný pohár za druhé místo v pořadí národů.

Naše Alena Krausová se probojovala v obou svým jízdách do finále a obsadila 4. místo na traťi C1 500 m a 6. místo na trati C1 200 m. Filip Truhlář si zajel finále B na trati K1 200m, které vyhrál.

Oboum našim závodníkům gratulujeme k jejich výsledkům!

Fotografie ze závodů si můžete prohlédnout zde: konja.rajce.idnes.cz/Olympijske_nadeje_Szeged_2020/