Informace o nás

Co byste měli vědět než k nám přijdete:

Rychlostní kanoistika je tradičním olympijským sportem, ve kterém závodníci ČR dosahují vynikajících výsledků.

Sport rychlostní kanoistika v Hradci Králové není jen volnočasovou aktivitou, není ani kroužkem. Jedná se o poměrně časově náročnou činnost, která se stane součástí Vašeho života.

U dětí pod vedením zkušených trenérů je při trénincích procvičována nejen jízda na vodě, ale i obecný rozvoj vytrvalosti, síly, rychlosti, ohebnosti a obratnosti. Tréninkové dávky jsou uzpůsobeny na každého jednotlivce individuálně tak, aby docházelo k plynulému a nenásilnému rozvoji uvedených pohybových schopností.

U závodníků je vyžadována pravidelná účast na trénincích.

Tréninky probíhají i za nepříznivého počasí. V zimním období tréninky probíhají v tělocvičně, bazénu, je-li sníh tak na běžkách, u závodníků od 15-ti let i v posilovně.

Všichni závodníci mohou využívat veškeré výhody stanovené oddílem. Musí se však účastnit v letním období všech závodů, kterých je účast našeho oddílu trenéry naplánována.

Neváhejte k nám přijít. Ujmou se Vás zkušení trenéři a seznámí Vás s jízdou na kajaku či kánoi. Závodí se nejen v jednotlivcích, ale v posádkách, takže můžete trénovat společně se svým kamarádem nebo kamarádkou.