Informace o nás

Co byste měli vědět než k nám přijdete:

 Tradice našeho oddílu sahá do poloviny dvacátého století. Náš oddíl dlouhodobě patří mezi přední kluby v rámci české rychlostní kanoistiky a z našeho oddílu pochází mnozí reprezentanti od juniorských kategorií až po účastníky a medailisty olympijských her.

Rychlostní kanoistika je tradičním olympijským sportem, ve kterém závodníci ČR dosahují vynikajících výsledků. Sport rychlostní kanoistika není jen volnočasovou aktivitou, není ani kroužkem. Jedná se o poměrně časově i fyzicky náročnou činností, která se však stane součástí stylem Vašeho života.

U dětí pod vedením zkušených a kvalifikovaných trenérů je při trénincích procvičována nejen jízda na vodě, ale i obecný rozvoj vytrvalosti, síly, rychlosti, ohebnosti a obratnosti. Tréninkové dávky jsou uzpůsobeny pro každou věkovou skupinu individuálně tak, aby docházelo k plynulému a nenásilnému rozvoji uvedených pohybových schopností. A hlavně aby děti  bavilo sportovat.

U závodníků je vyžadována pravidelná účast na trénincích. Tréninky pokud to je možné probíhají i za nepříznivého počasí. Samozřejmě v případě nepříznivého počasí zohledňujeme i věk dítěte. V zimním období tréninky probíhají v tělocvičně, bazénu a je-li sníh tak na běžkách. Sportovci  od 15-ti let cvičí pravidelně i v posilovně.

Všichni závodníci mohou využívat veškeré výhody stanovené oddílem. Musí se však účastnit v letním období všech závodů, na kterých je účast našeho oddílu trenéry naplánována. Závody českého poháru jsou pak napříč závodní sezonou povinné.

Neváhejte k nám přijít. Ujmou se Vás zkušení trenéři a seznámí Vás s jízdou na kajaku či kánoi. Závodí se nejen v jednotlivcích, ale i v posádkách, takže můžete trénovat a závodit společně se svým kamarádem nebo kamarádkou.

Častou otázkou je i jak je náš sport fiančně náročný. Doposud se náv vždy podařilo všechny děti materiálně zabezpečit. Tedy zajistit jim oddílovou loď, pádlo a vestu. Na rodiče nově příchozích nejmladších sportovců tedy nečekají takřka žádné výdaje na materiální zabezpečení malého sporotovce.